Jak wybrać odpowiedni tort ślubny ?

Torty Ślubne Bydgoszcz | Torty na zamówienie Bydgoszcz | Torty okolicznościowe Bydgoszcz | Torty urodzinowe Bydgoszcz

Tort ślubny - jak powinien wyglądać ?

Zbliża się wyjątkowy dzień. Okres przygotowań w toku. Już niebawem staniecie na ślubnym kobiercu i zapewne chcecie, aby ten dzień był wyjątkowy, a goście zapamiętali go na długo. We wszystkich ważnych chwilach, w dniu ślubu nie może zabraknąć jego- pysznego i okazałego tortu ślubnego!

Jaki powinien być ślubny tort?
Na pewno musi być smaczny, pasować do przewodniego tematu uroczystości i być piękny, bo przecież będzie na pamiątkowych zdjęciach.

Gdzie kupić tort na ślub ?

Tutaj jest kilka opcji. Mianowicie:

Możecie poprosić sąsiadkę, która zajmuje się wypiekami, o zrobienie tortu ślubnego. Pytanie, czy będzie on taki, jak chcecie? Czy będzie pięknie ozdobiony i wystarczy dla wszystkich zgromadzonych gości? Na pewno jest to dobre rozwiązanie, jeśli Wasz ślub będzie skromny i nie macie dużych wymagań co do zdobień na torcie, bo żaden tort nie jest tak pyszny, jak domowy.

Drugą opcją jest zamówienie tortu na sali, w której odbędzie się ślub. Czasami możemy spotkać się z opcją, że w cenie sali jest zawarty tort lub za niewielką dopłatą, właściciele sali oferują zrobienie tortu. Jest to fajna alternatywa, ponieważ nie musimy przewozić tortu i po prostu o północy nasz tort wjedzie na środek parkietu. Taki tort z reguły oferowany jest w dwóch lub trzech smakach, jest dowolnej wielkości i ma delikatne zdobienie. Jeśli marzysz o pięknym, piętrowym i wielosmakowy to przyjrzyj się ostatniej propozycji.

I wreszcie licząc na opcję najbogatszą, idealnie dopasowaną do Waszych gustów, odpowiadającą tematyce wesela, możecie zamówić tort w ulubionej cukierni. W takim miejscu możecie wybrać taki tort, jaki sobie życzycie. Co więcej, właściciele bardzo chętnie umówią się z Wami na degustacje i doradzą, jaki tort najlepiej wybrać. W ślubnym torcie na zamówienie ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Wykonawcę Waszego tortu ślubnego już omówiliśmy.
Zastanówmy się teraz, z czego ma być on wykonany?

Torty okolicznościowe Bydgoszcz
Ciasta Bydgoszcz, pieczenie ciast Bydgoszcz, Torty Bydgoszcz, ciasta i torty Bydgoszcz, domowe torty Bydgoszcz, pieczenie tortów Bydgoszcz

Idealny tort na ślub.

Jeśli ma mieć warstwy i różne smaki, tort ślubny musi składać się z biszkoptu, kremów i owoców/konfitur. Nierzadko bazę kremu stanowi śmietana. Cukiernik ubija ją i dodaje mascarpone, kakao, czekoladę lub inne pyszne dodatki. Między biszkoptem a masą mogą znaleźć swoje miejsce owoce, konfitury, orzechy i frużeliny. Natomiast obudowę tortu i dekoracje stanowi masa cukrowa, tynk z masy maślanej lub czekolada.


To, jaki będziecie chcieli tort, zależy tylko od Was i od tego, jakie smaki preferujecie. Pamiętajcie, że goście weselni, w chwili jedzenia tortu będą już na pewno po sutym obiedzie i innych przystawkach. Więc dobrym rozwiązaniem byłoby, aby Wasz ślubny tort nie był zbyt ciężki i słodki. Nie najlepszym pomysłem jest też biszkopt nasączony alkoholem, ponieważ taki tort może mieć niezbyt wielu zwolenników i też nie każdy może spożywać alkohol. Lepszą opcją będzie biszkopt nasączony cytryną, która przełamie smak słodyczy.


Umówmy się, że kwestii zdobienia i wyglądu tortu nie będziemy omawiać, bo tort ślubny to wyjątkowy wypiek, który powinien być zrobiony indywidualnie, pod gusta młodych, a to jakie figurki i kolory będą na nich królować, jest stricte subiektywnym aspektem.

Jak widzicie możliwości macie wiele. Każda para młoda jest inna, preferuje różne smaki i wszystko jest też zależne od kolorów i motywów przewodnich ślubu oraz wesela. Na pewno tort ślubny nie powinien wyglądać jak zwykły tort. Niech to będzie Wasz wspólny i wyjątkowy wybór, a jeśli będzie też smakować gościom to na pewno zapadnie na bardzo długo w pamięci. W końcu niecodziennie zamawia się i kosztuje ślubny tort.