Impreza na świeżym powietrzu- czy ciasta domowe to dobry wybór?

Domowe ciasta Bydgoszcz

Coraz częściej w nasze progi zagląda upragnione słońce. Sezon wiosenno-letni to także czas, kiedy odbywa się więcej imprez. W Bydgoszczy szczególnie w tym roku popularne stały się imprezy plenerowe. Urodziny, śluby, czy inne przyjęcia, chętnie zaczęliśmy organizować je jako ogrodowe party. Podczas gdy cateringi oferują swoje sposoby na to, aby potrawy przetrwały różne warunki pogodowe, my otrzymujemy zapytania, jakie ciasta domowe i torty okolicznościowe zdadzą swój egzamin, zdobiąc stoły na świeżym powietrzu?

Organizując imprezę plenerową, zazwyczaj w oczach kreatorów pojawia się panika, gdy zdają sobie sprawę, że pogoda nie zawsze może być taka, jaką by chcieli wyczarować. Niestety nasz klimat nie jest w stanie przewidzieć czy będzie padał deszcz, czy może termometr wskaże 30 stopni.

Zazwyczaj wprawieni organizatorzy zdają sobie jednak sprawę, że potrawy, ciasta, a już w szczególności torty ślubne powinny znajdować się w miejscu, w którym nie będą bezpośrednio narażone na promienie słoneczne lub inne niekorzystne warunki pogodowe. Także nasze doświadczenie umożliwia Ci dobór w dziedzinie ciast i tortów, które nie rozpłyną się przed podaną kawą lub w trakcie śpiewania ” 100 lat”. Oto nasze propozycje:

1. Królowa beza

Nie mamy tu na myśli, tylko i wyłącznie bezy Pavlova. Sama beza podana z różnymi owocami i lekkim kremem z mascarpone na pewno poradzi sobie z wysokimi temperaturami i będzie stanowić interesujący okaz na pięknie przygotowanym stole. Beza nie zmienia swojej konsystencji, może być połączona z wieloma składnikami, a do tego jest pyszna i zasmakuje każdemu gościowi.

2. Tarta

Tarta to bardzo prosta propozycja, która stanowi lekki deser na przyjęciu plenerowym. Połączona z owocami i galaretką skusi każdego obywatela przyjęcia. Tarta może przypominać także jabłecznik, który kochają nawet dzieci.

3. Ciasta kruche

Choć tarta również jest ciastem kruchym, mamy tu na myśli przekładane ciasta domowe, które są bardziej bogate, niż poprzednia propozycja. Ubarwienie kruchego ciasta w budyń, sezonowe owoce, dżemy, czy lekkie orzechowe masy, sprawi, że ciasto kruche nabierze oryginalnego charakteru i na pewno przetrwa upalne garden party.

4. Ciasta drożdżowe

Idealnie puszyste, owocowe i posypane kruszonką- ciasta drożdżowe to smak lata i dzieciństwa. Ta prosta propozycja zachwyci każdego uczestnika imprezy. Słodkie drożdżowe ciasto ubrane w rabarbar, śliwki, maliny lub każde inne owoce sprawi, że będzie ono królem imprezy w dziedzinie ciast.

Na pewno należy zrezygnować z ciężkich kremów. Przy tak obfitym stole i gorącej aurze goście mogą nie mieć ochoty na śmietanowe kremy, które notabene mogą nie przetrwać nawet godziny w wysokich temperaturach. Polecamy także odpuścić wypiek domowych ciast na bazie czekolady. Jest duże prawdopodobieństwo, że czekolada rozpłynie się, niczym lawa i zepsuje pięknie ustrojony stół. Zrezygnowalibyśmy także z bitej śmietany. W naszej cukierni Słodkie Pokusy bitą śmietanę wykonujemy sami. Gdy ciasto z jej udziałem będzie narażone na wysokie temperatury może spowodować zważenie się śmietany i tym samym zepsucie ciasta.

Nasze wypieki ciast i tortów zawsze odbywają się na świeżych produktach. Gdy odbierasz od nas swoje zamówienie, zostajesz poinstruowany, jak postępować z tortem, czy innym wypiekiem. O tym, jak przechowywać torty po odebraniu ich z cukierni pisaliśmy również w tym artykule.

Poza tym zamówienie personalizowanego tortu oznacza, że pojawi się on na imprezie w danym momencie. Nie musi on zdobić stołu przez cały czas trwania przyjęcia. Dlatego najlepiej, gdy zaraz po przywiezieniu tort trafi do chłodnego miejsca, by móc w danym momencie stanowić spektakularny efekt. Dzięki temu Twój tort będzie mógł byc taki, jaki sobie zażyczysz, zarówno w smaku, jak i wyglądzie.

Pyszne w smaku wypieki domowe w Bydgoszczy i niezaburzona organizacja imprez

Twoją imprezą zapewne zajęli się już profesjonaliści. Wiedzą oni jak wszystko dopiąć na ostatni guzik i sprostać Twoim i gości oczekiwaniom. Dlatego kwestię pieczenia ciast i tortów najlepiej również zlecić fachowcom. Przyjęcie, które opiewa tradycją domowego ciasta to niezapomniane smaki dla przybyłych gości. W Słodkich Pokusach wiemy, jak spełnić Twoje życzenia i sprawić by smak wyrobów był taki, jak domowy wypiek ciast. Przyjdź i przekonaj się sam.