Ile powinien kosztować tort na zamówienie?

Torty na zamówienie Bydgoszcz | Ciasta na zamówienie Bydgoszcz | Torty ślubne Bydgoszcz | Torty urodzinowe Bydgoszcz

Ile powinien kosztować tort na zamówienie?

W ciągu roku okazji do świętowania jest sporo. Jednakże, aby zamówić tort w wybranej cukierni nie potrzeba szczególnego dnia. Niejednokrotnie przy okrągłych rocznicach, czy specjalnych zdarzeniach w życiu torty, które są zamawiane, potrafią wyglądać okazałe niemal jak dzieło sztuki, które żal zjadać.
Hmn… ale przecież tort na zamówienie nie jest od tego, aby na niego patrzeć. Ewentualnie można uwiecznić go na zdjęciu, a później cieszyć się wybranym smakiem i czekać na reakcje gości, czy nuty smakowe trafiły w ich gusta.

Wbrew pozorom zrobienie tortu nie należy do łatwych czynności. Jest to czasochłonne i wymaga od cukiernika zdolności manualnych. W zależności od tego, jakie smaki mają dominować w torcie robionym na zamówienie, cukiernik tworzy masy i przekłada je biszkoptem. Nierzadko sam biszkopt jest nasączony ponczem, alkoholem lub sokiem, aby nie był suchy i dawał aromatyczny posmak. Aby tort na zamówienie nie tylko smakował, ale również wyglądał, trzeba go wykończyć z zewnątrz. Często jest to masa tzw. tynk, lustrzana glazura lub masa cukrowa, do których można dodawać barwniki, aby tort miał odpowiednie kolory. Natomiast wszystkie ozdoby, które leżą na obudowanym torcie, wykonane są z lukru plastycznego.

Ile więc powinna kosztować ciężka praca cukiernika, który robi dla nas tort na zamówienie ?

Wiadomą kwestią jest, że im więcej mamy gości, tym większy tort musimy zamówić, co wiąże się z większymi nakładami pracy cukiernika i większymi kosztami wykonania tortu.
Klasyczny okrągły tort na 9 porcji kosztuje od 200 zł. Gdzie już ten sam tort z wieloma dekoracjami może kosztować nawet 350 zł.
Ceny tortów w formie kwadratu lub prostokąta szacuje się na podstawie ich wagi, lub wymiarów. Kwoty, w jakich oscylują takie torty to 35-100 zł/1kg.
Torty piętrowe, które wymagają wielu godzin pracy, dużej ilości materiału i niezwykłej precyzji, z reguły zaczynają się od 600 zł za tort dla 60 osób. Takie torty często zamawiane są na śluby i komunie. Bardziej ekstrawaganckie wersje potrafią kosztować nawet 1500 zł.
Gdy klient ma swój pomysł, jak ma wyglądać tort na zamówienie bardzo często cukiernik, nie jest w stanie posłużyć się standardowym cennikiem i określa cenę indywidualnie.

Jak widać, zakres cen jest dosyć rozpięty i wszystko zależy od tego, jakiej wielkości ma być tort i czy ma być dodatkowo ozdobiony. Najlepszym rozwiązaniem jest pójście do cukierni przed planowaną uroczystością i omówienie z cukiernikiem wszystkich szczegółów.

Aby być pewnym swojego wyboru, można również umówić się na degustację tortów. Jest to dobra okazja do odpięcia wszystkich szczegółów i dokonania ewentualnych zmian w naszym wyborze.
Cukiernicy to ludzie, którzy wykonują swoją pracę z pasją i oddaniem. Na pewno zrobią wszystko, żeby klient był zadowolony i wrócił do nich ponownie.

torty urodzinowe Bydgoszcz

Jeśli szukają Państwo wyjątkowej cukierni zapraszamy do kontaktu.
Cukiernia w Bydgoszczy – Słodkie Pokusy zaprasza !